Ankara iş avukatı, Ankara iş hukuku avukatı, İş hukuku avukatı Ankara, Ankara iş hukuku avukatı tavsiye, Ankara iş davası avukatı, Ankara iş mahkemesi avukatları, Ankara işçi avukatı, Ankara işçi mahkemesi avukatı, Ankara işveren avukatı, Ankara Avukat Arabulucu, İşçi alacakları hesaplama, Ankara işe iade avukatı, Ankara kıdem tazminatı avukatı, Ankara iş kazası avukatı, İs hukuku avukatı Ankara Sincan, İş avukatı Ankara, İş kazası avukatı Ankara, Ankara is mahkeme avukatlari, Ankara iş mahkemesi avukatları, İş davası avukatı Ankara, İşçi avukatı Ankara, Ankara iş hukuku avukatları, Ankara iş davaları avukatı, Ankara iş kazası avukatları, Davalarda En İyi Karar İçin

Trafik kazaları maalesef ülkemizde sıklıkla meydana gelen kazalardan biridir. Kimi kazalar can almayla sonuçlanırken kimileri de sadece hafif yaralanmalar ve maddi hasarlarla sonuçlanır. Ancak birçok trafik kazası için mahkemeye başvurulabileceği için trafik kaza avukatları Ankara içerisinde tutulmalıdır. Böylece davanız profesyonel bir şekilde ilerler ve gerçekten bu davalarda deneyimli, trafik ceza kanunlarına hakim avukatlarla çalışmanın faydasını görürsünüz.

Trafik Kazası Sonrasında Hangi Deliller Toplanmalıdır?
Aşağıda sayacağımız belgeler mutlaka mahkemeye sunulmalıdır. Böylece yargılama lehe seyredecektir.
Trafik kazası tespit tutanağı
Karakoldan aldığınız tutanak
Sürücünün ve olayın tanıklarının anlattığı ifadeler
Alkol raporu varsa mutlaka olmalıdır
Kazaya karışmış tüm araçların plakası ve adresi
Savcılık iddianamesi
Araçların sigorta poliçeleri

Nasıl Tazminat Davası Açılabilir?
Kazadan sonra trafik kaza avukatları Ankara içerisinde yukarıda saydığımız belgeleri temin ederek sizin için tazminat davası açabilir. Genelde bu tazminat davaları maddi ya da manevi olur. Maddi tazminat davaları maddi kaybı karşılamak için açılan davalardır. Hastane ve sağlık giderleri gibi maddi kayıplar da bu tazminatın içindedir.
Manevi tazminat davası kişinin kazadan sonra bozulan psikolojik durumuna istinaden açılır. Aslında buradaki asıl amaç kazaya sebebiyet veren kişiyi cezalandırmaktır. Manevi tazminat davaları caydırıcı olduğundan son yıllarda artmıştır. Kişinin ne kadar manevi tazminat vereceği de tarafların sosyal ve ekonomik durumları göz önünde bulundurularak hesaplanır.
Ölüm Halinde Tazminat Davası Açabilmek İçin Bu Belgeler Şart
Eğer tazminat davası açacaksanız ve kazadan sonra ölüm ya da ciddi yaralanmalar meydana geldiyse yukarıda saydığımız belgelere ek olarak farklı belgeler de iletmeniz gerekecektir.

Bu belgeler şunlardır:

Otopsi raporu
Ölen kişinin sosyal ve ekonomik hayatı hakkında belgeler. Yani mesleği, öğrenim durumu ve benzeri
Ölen kişiye bağlı olarak yaşayan ve destekten bağlı olan aile bireyleri hakkında detaylı belgeler
Yaralının ya da ölenin hastane içerisinde tedavi giderlerini ispatlayan belgeler
Cenaze ve defin giderlerini gösteren belgeler

Trafik Kazalarında Kusur Nasıl Tespit Edilir?
Trafik kazalarında kusur aslında direk tazminat miktarını belirleyen bir unsurdur. Yani kusur arttıkça kişinin vereceği tazminat miktarı da artmış olur. Bu nedenle dava sürecinde mahkemeler öncelikli olarak tarafların kusuruna açıklık getirir.
Avukatların sunduğu belgeler detaylı bir şekilde incelenir ve tarafların ne kadar kusurlu olduğuna bakılır. Genelde trafik kazalarında maluliyet oranının tam olarak belirlenebilmesi için trafik kaza avukatları Ankara içerisinde talebini ilettikten sonra bu dosya Adli Tıp İhtisas Kurulu’na gider. Zaten tam olarak maluliyet hesaplanmadan kişilerin manevi tazminat isteme hakkı da doğmaz. Kusur tam olarak tespit edildikten sonra tazminat hesabının yapılabilmesi için dosyalar bilirkişiye gönderilir. Bilirkişi hem kendisine gönderilen raporlar hem de sunulan belgeler doğrultusunda tazminat hesaplaması yaparak ne kadar maddi ve manevi tazminat istenebileceğini belirlemiş olur.

Trafik Kazası Avukatı Ankara
Trafik kazalarıyla birlikte oluşabilecek mağduriyetlerin, her iki taraf bakımından giderilerek; maddi ve manevi zararların karşılanması için, trafik kazası avukatı Ankara bölgesinde hizmet veren hukuk büromuz, tüm dava sürecini titizlikle takip eder.

Trafik kazası sonrası; mağduriyet yaşayan kişilerin haklarının korunması ve gerekli haklarını alabilmesi için, konusunda uzman ve deneyimli avukatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Ölümle Sonuçlanan Trafik Kazalarında Tazminat Türleri Nelerdir?
Trafik Kazaları Hukuku içerisinde geçen ve Borçlar Hukuku’nun alt dalı olan Tazminat Hukuku kapsamında incelenen trafik kazaları; yaralanma, ölüm, maddi ve manevi zarar ile sonuçlanabilir.
Ölümlü trafik kazalarında;
Destekten yoksunluk tazminatı
Cenaze ve defnetme giderleri
Tedavi, sağlık ve hastane masrafları
Aracın uğradığı maddi zarar
Manevi tazminat davaları açılabilir.
Trafik kazası tazminat davalarının avukat nezaretinde açılmış olması durumunda; avukatın beceresi ve hukuksal yeteneği sayesinde, en yüksek maddi ve manevi tazminat miktarı alınabilir.

Yaralanmalı Trafik Kazalarında Tazminat Davaları Hangileridir?
Trafik kazaları; ölümle ya da yaralanma ile neticelenebilir. Yaralanmalı trafik kazalarında da tazminat davası açılabilir.

Yaralanmalı trafik kazalarında;
Tedavi masrafları tazminatı
Kaza sonucu ekonomik açıdan mağdur olunması doğrultusunda zararların tazmin edilmesine yönelik dava
Kaza sonucu çalışma gücünün azalması ya da tamamen yitirilmesi durumunda, zararların tazmin edilmesine yönelik dava açılabilir.
Bunun yanında maddi hasarlı trafik kazalarında; maddi zararların tazmin edilmesi, araçtaki değer kaybının tazmin edilmesi ve manevi zararların tazmin edilmesi gibi davalar açılabilir.
Meydana gelen trafik kazası sonucu yaralanmalı trafik kazalarında hakkınızı almak için, trafik kazası avukatı Ankara bölgesinde hizmet veren avukatlarımızdan hizmet talep ederek, haklarınızı sonuna kadar alabilirsiniz.

Trafik Kazalarında Kusurlu Taraf Neye Göre Tespit Edilir?
Trafikte gerçekleşen kazalarda; herhangi bir ölüm ya da yaralanma yoksa, tarafların kendi aralarında anlaşmasıyla, sadece kaza tespit tutanağı tutularak, işlemler gerçekleştirilir. Eğer taraflar anlaşamazsa, kaza tespit tutanağı, polis ve jandarma eşliğinde tutulur.

Kazada kusur oranları;
Sizin kusursuz, karşı tarafın kusurlu olduğu durumlarda %0
Her iki sürücünün de kusurlu olması durumunda %50
Sizin tam kusurlu olmanız %100 orana sahiptir.
Trafik kazalarında kaza tespit tutanağı tutulabilmesi için, en az iki kişinin karıştığı kaza olmalıdır. Trafik kazalarında kusurlu tarafın belirlenmesi için; kaza tespit tutanağı yeterli olmaz. Çekilecek fotoğraflar, tanıkların beyanı da gerekir.

Ölümlü Trafik Kazalarında Tazminat Davası Nasıl Açılır?
Trafik kazası sonrasında; trafik kaza tutanağı, karakoldan alınan tutanak, tanıkların ifadeleri, alkollü olma durumu, savcılık iddianamesi ve araçların sigorta poliçeleri ve plakaları gereklidir.
Bu belgelerin yanında ölümlü trafik kazalarında tazminat davası açabilmek için;
Otopsi raporuna
Vefat eden kişinin sosyo-ekonomik durumuna
Vefat eden kişinin ailesiyle ilgili bilgilere
Cenaze işlemlerine ait belgeler gerekir.
İster ölümlü ister yaralanmalı ya da maddi hasarlı olsun, trafik kazası avukatı

Ankara bölgesinde meydana gelen kazalar için; Cihan hukuk büromuz ile irtibata geçebilir, haklarınızın sonuna kadar alınabilmesi için, dava sürecinizi başlatabilirsiniz.