Ankara iş avukatı, Ankara iş hukuku avukatı, İş hukuku avukatı Ankara, Ankara iş hukuku avukatı tavsiye, Ankara iş davası avukatı, Ankara iş mahkemesi avukatları, Ankara işçi avukatı, Ankara işçi mahkemesi avukatı, Ankara işveren avukatı, Ankara Avukat Arabulucu, İşçi alacakları hesaplama, Ankara işe iade avukatı, Ankara kıdem tazminatı avukatı, Ankara iş kazası avukatı, İs hukuku avukatı Ankara Sincan, İş avukatı Ankara, İş kazası avukatı Ankara, Ankara is mahkeme avukatlari, Ankara iş mahkemesi avukatları, İş davası avukatı Ankara, İşçi avukatı Ankara, Ankara iş hukuku avukatları, Ankara iş davaları avukatı, Ankara iş kazası avukatları, Davalarda En İyi Karar İçin

Ankara Cihan Hukuk Bürosu olarak Ankara Gayrimenkul Avukatı, Ankara Gayrimenkul hukuku, Ankara İnşaat davaları, Ankara Tapu iptal tescil davaları ve Ankara’da Ortaklığın giderilmesi davalarında avukatlık hizmeti veriyoruz.

Ankara’da gayrimenkul avukatı, emlak ve tapu içerikli hukuki konularda uzman olan, tapu ve kadastro ile gayrimenkul davalarına bakan avukatlar için kullanılan sıfattır. Ankara gayrimenkul avukatı olarak faaliyet gösteren hukuk büromuz emlak avukatları Ankara dışında Türkiye’nin farklı illerindeki davalarda da hukuki destek vermektedir. İnşaat sektörünün hızla geliştiği son 10 yılda artan inşaat ve ruhsat sayıları ile birlikte emlak hukuku uyuşmazlıklarında da bir artış söz konusudur. Bitirilemeyen ve yarım kalan inşaatlar, iskan ve ruhsat alınmaması, tapunun verilmemesi, bir dairenin birden fazlaya kişiye satılması veya satılan daireye banka lehine ipotek koydurulması gibi hukuki problemlere son yıllarda fazlaca rastlanmaktadır. Bunun yanında teslim edilen dairenin, vaat edilenden farklı olması, teslimi yapılan dairenin satış yaparken gösterilen metrekareden düşük olması da yaygın problemler arasındadır. Ayrıca ayıplı ve kusurlu teslim gibi gayrimenkul hukuku uyuşmazlıkları da uygulamada sıkça görülmektedir. Dolayısıyla, gayrimenkul avukatı Ankara gibi inşaat sayısının fazla olduğu büyük şehirlerde çok daha fazladır.

Ankara Cihan Hukuk Bürosu, gayrimenkul avukatı olarak emlak içerikli hukuki meselelerde hukuki danışmanlık ve tapu davalarında avukatlık hizmeti vermektedir. Uzun yıllara dayalı tecrübesi ile tapu davaları ve emlak davaları alanında uzmanlaşan hukuk büromuz özellikle şu alanlarda hukuki destek vermektedir:

+ Gayrimenkul alım öncesi tapu araştırması ve hukuki risk analizi
+ Satış vaadi sözleşmelerinin incelenmesi ve revize edilmesi
+ Tapu davalarının açılması ve takibi
+ Gayrimenkul Davaları ve Gayrimenkul Avukatı
+ Gayrimenkul davaları, ev, işyeri veya arsa gibi emlak niteliği taşıyan son derece hassas ve aynı zamanda uzun süren davalardır. Usul kurallarının sıkı uygulandığı ve uzun bir zaman dilimine yayılan bu tür tapu davalarında uzman bir avukat ile çalışmanın önemi yadsınamaz. Emlak hukuku uzmanı bir avukatın hukuki uyuşmazlığı doğru analiz ederek doğru hukuki yoldan ilerlemesi gereksiz zaman ve para kaybını engelleyecektir. Örnek vermek gerekirse bir ihtarname ile 2 haftada çözülecek bir konu için 3 yıl sürecek bir gayrimenkul davası açmanın gereği kuşkusuz yoktur. Dolayısıyla emlak hukuku uyuşmazlığının doğru şekilde analizi son derece önemlidir. Tecrübeli bir gayrimenkul avukatı, hukuki meselenin özünü kavrayıp doğru teşhisin ardından doğru bir yasal yoldan ilerleyecektir.